Piłkarze gdyńskiej Arki odbyli dzisiaj pierwszą jednostkę treningową pod przewodnictwem nowego trenera, Marka Jarolima. W sesji uczestniczyły między innymi następujące nazwiska:
obrońca Wojciech Zacharewicz, pomocnicy Nikodem Gozdecki, Piotr Krefft i Hubert Strugała, a także bramkarze, czyli Bartosz Siedlecki wraz z Aleksym Lisieckim. Na zajęciach można było dostrzec również zawodników powracających z wypożyczeń. Chodzi o defensora Kasjana Lipkowskiego (z GKS-u Tychy) oraz piłkarzy ustawionych w drugiej linii, czyli Miłosza Kaczmarka (z Cartusii Kartuzy) i Jakuba Staniszewskiego (z Pogoni Grodzisk Mazowiecki). Drużyna, która właśnie rozpoczęła przygotowania do nadchodzących rozgrywek, za kilka dni wyjedzie na tygodniowy obóz. Ten potrwa między 21 a 28 czerwca. W jego trakcie gdynianie rozegrają w Opalenicy jeden mecz kontrolny. Sparingpartnerem żółto-niebieskich będzie występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej GKS Katowice. Spotkanie z GKS-em planowane jest na ostatni dzień zgrupowania.

Po powrocie z obozu Arkowcy stoczą jeszcze 3 testowe pojedynki. Podopieczni Marka Jarolima najpierw zagrają przeciwko rumuńskiemu Petrolul Ploeszti, a następnie zmierzą się z przedstawicielem II-ligi, Olimpią Grudziądz (ów mecz rozegrany zostanie w Człuchowie). Po owych grach Arka zagra na koniec z Wikędem Luzino, zatem drużynie z 4. szczebla rozgrywkowego. Każdy z tych trzech meczów odbędzie się w lipcu.
Oto rozpiska:
17.06. - powrót do zajęć,
21.06. - wyjazd na zgrupowanie,
28.06. - sparing z GKS-em Katowice, powrót z obozu,
03.07. - mecz kontrolny z Petrolul Ploeszti,
11.07. -mecz kontrolny z Olimpią Grudziądz,
18.07. - mecz kontrolny z Wikędem Luzino.